Cyklotrasy

Cyklostezka Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou

Cyklostezka Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou je součástí dálkové Posázavské cyklotrasy č. 19 a měla by být více více »

Kolem Melechova

Ze Světlé nad Sázavou přes Lipničku a Františkodol, kolem Panuškova dubu, přes osadu Smrčensko a na křižovatce doprava. Postupně přes Meziklasí, Koňkovice, více »

Do Číhoště

Ze Světlé nad Sázavou směrem na Opatovice a přes Vlkanov do Číhoště. Obec se „proslavila“ za minulého režimu na začátku nechvalně více »

Za vydrami do Pavlova

Z náměstí Trčků z Lípy pojedete Láneckou ulicí vzhůru, kde odbočíte vpravo směrem na Opatovice. Na okraj vsi odbočíte doleva k více »

K březové aleji u Kysibelského dvoru

Z náměstí Trčků z Lípy vyjedete Nádražní ulicí směrem k nádraží ČD. Před ním odbočíte doleva, přejedete železniční přejezd a více »

K památníku zrušení roboty

Z náměstí Trčků z Lípy přejedete po mostě přes Sázavu, odbočíte doprava směrem na Humpolec a v Závidkovicích u kapličky více »

Ke studánce do Nezdína

Z náměstí Trčků z Lípy pojedete Láneckou ulicí až na její konec na křižovatce tvaru T, kde odbočíte vpravo směrem více »

Ke třem gotickým kostelům

V lipnickém podhradí stojí tři kostely: sv. Martina v Dolním Městě, sv. Jiří v Řečici a sv. Markéty v Loukově. více »

Přes Dobrou Vodu a Okrouhlici

Z náměstí Trčků z Lípy vyjedete Nádražní ulicí směrem k nádraží ČD. Před ním odbočíte doleva, přejedete železniční přejezd a více »

Za třinácti turistickými známkami

Pro sběratele turistických známek jsme připravili cyklovýlet, při jehož absolvování mohou získat třináct přírůstků do své sbírky: Světlou n. S. více »