Archiv – knihovna

Nabídka čtení na červen

Začíná léto a nastává čas dovolených. Nezapomeňte si přibalit do zavazadla napínavé či úsměvné knihy z naší knihovny.

Tradiční sbírka Ligy proti rakovině

Ve středu 15. května se v naší republice opět konal již 23. ročník celonárodní sbírky Ligy proti rakovině pod názvem Český den proti rakovině.

Novinky v městské knihovně

Pro naše malé i větší čtenáře jsme připravili v dětském oddělení světelské knihovny příjemné překvapení. Nejenže je čerstvě vymalováno a vše voní a blýská se čistotou, ale máme tu i zbrusu nový koutek pro nejmenší děti.

Čtení pro jarní pohodu

Proměnlivé květnové dny a chvíle májového deště přečkáte nejlépe doma v suchu a se zajímavou knihou v ruce.

Nejčtenější knihy v roce 2018

V roce 2018 se nejčastěji půjčovala kniha Hana od Aleny Mornštajnové. Příběh, který začíná v zimě roku 1954, vychází ze skutečných událostí.

Český den proti rakovině

Ve středu 15. května se všichni můžete koupením žlutého kvítku měsíčku lékařského zapojit do dvacátého třetího ročníku sbírky Ligy proti rakovině Praha.

Duben v městské knihovně

Jaro je již v plném proudu a na vás čeká v knihovně pestrá jarní nabídka knih, ze kterých si určitě vyberete.

Oblíbené nocování s Andersenem

V pátek 29. března se v naší knihovně již po čtrnácté nocovalo v rámci mezinárodního projektu „Noc s Andersenem“. Nocležníci se tentokrát vydali na dobrodružnou plavbu Atlantikem na palubě slavné lodi Titanic.

Výtvarné dílny v knihovně

Ve středu 10. dubna 2019 proběhlo v dětském oddělení „jarní výtvarničení“ pod vedením M. Janákové, pracovnice Domova Háj.

Velikonoční výtvarné dílny 10. dubna

KyTICe Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Královskou stezkou a Domovem Háj srdečně zve všechny děti i jejich rodiče či prarodiče na velikonoční výtvarné dílny.