Svět kostiček®
1. července – 4. září 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 500.000 dílků ze stavebnice Lego® pod názvem „Svět kostiček®“.  Výstavu můžete navštívit od 1. července 2020 do 4. září 2020 v prostorách tanečního sálu ve Světlé nad Sázavou.

Náplní výstavy bude tematická expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí také vlastní tvorba a vybrané tovární sety, novinky z posledních let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego® Bionicle® a další exponáty. Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo® a naopak pro nejstarší zručné stavitele zajisté může zajímat ediční výběr vozidel Lego® Technic®. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo® i Classic – Basic®. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego® za skvělé ceny. A navíc se můžete také zúčastnit kvízovky a vyhrát stavebnici.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní tvorby člena československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko®“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů.

2. srpna 2020 od 15:00 hodin proběhne v expozici výstavy Svět kostiček® autorská komentovaná prohlídka.  Autor výstavy a patron projektu Svět kostiček®, Ing. arch. Petr Šimr, Ph. D., Vás vtáhne do světa kreativity s kostičkami Lego®, představí tvorbu jednotlivých stavitelů, kteří se na výstavě prezentují, poodhalí perličky z tvorby expozice i humorné zážitky s vlastní tvorbou z Lego kostiček a zodpoví také Vaše dotazy.

Vstupné

• dospělí 70 Kč
• děti od 3 do 15 let, senioři 
od 65 let, ZTP, ZTP/P
50 Kč

Návštěvní doba

• otevřeno denně 9:00–17:00

Krátká upoutávka z výstavy