KyTICe v době koronavirové …. Aneb jak fungujeme

Kino

Po dvouměsíční přestávce pro vás připravujeme od pátku 22. května znovuotevření našeho zdigitalizovaného kina. Pro začátek vám budeme promítat jen v pátek večer a pro děti v neděli odpoledne. Do programu zařadíme to nejzajímavější z uplynulých měsíců a budeme netrpělivě vyhlížet plán premiér na další měsíce. Aby vše proběhlo tak jak má, musíme všichni dodržet předepsaná hygienická pravidla. Vstupenky si kupujte prioritně on-line, případně v Infocentru. Půl hodiny před každým promítáním pro vás bude otevřena i pokladna kina. Dovnitř můžete jen s rouškou nebo podobnou ochranou nosu a úst. Před pokladnou i ve foyer dodržujte dvoumetrové rozestupy a respektujte pokyny personálu. U vstupu pro vás bude připravena desinfekce.  Budete moci sedět maximálně po dvou vedle sebe a od ostatních návštěvníků vás musí dělit prázdné sedadlo. Za vámi bude vždy celá řada prázdná. Nebojte se složitostí – my sami pustíme do prodeje pouze  ty vstupenky, které tento předepsaný systém respektují. Vás jen poprosíme neobsazovat v kinosále místa, která nemáte uvedená na vstupence. A prozatím raději jakékoliv občerstvení nechte doma. Už se na Vás moc těšíme a pomalu připravujeme i program Letního kina.

Knihovna

Jak jistě mnozí z vás vědí, knihovna se otevřela v prvním možném termínu – již v pondělí 27. dubna. Provoz je ve všech třech odděleních upraven tak, aby bylo možno zajistit plynulý chod knihovny, který nyní zajišťují současně vždy dvě pracovnice. V oddělení pro dospělé se půjčuje pouze v úterý a ve čtvrtek, v dětském oddělením jen v pondělí a ve středu odpoledne a v hudebním oddělení jen ve středu odpoledne. V pátek je pro veřejnost knihovna uzavřena. Při příchodu musí čtenář dodržet určitá pravidla: podmínkou je rouška a dodržování rozestupů. Pro naše čtenáře máme přichystanou dezinfekci rukou nebo rukavice. Knihy se vrací odděleně, tj. máme zvláštní okénko pro příjem a zvláštní pro výdej publikací.  Ty knížky, které nám vracíte, ponecháváme nejméně tři dny v tzv. karanténě a teprve potom je zařadíme na regály a mohou se znovu půjčovat. Čtenář si po vrácení knih vydezinfikuje ruce respektive použije rukavice a může se pohybovat po knihovně a vybírat si tak jak byl dosud zvyklý z regálů volného výběru.

Zatím neposkytujeme služby studoven – to znamená, že nemůžete k počítačům, na internet, studovat časopisy nebo číst noviny v knihovně. Doufáme, že už brzy Vám budeme moci poskytnout všechny služby, na které jste u nás byli zvyklí.

 

Infocentrum

Infocentrum ve Světlé nad Sázavou je otevřeno bez jakýchkoliv změn, tedy každý pracovní den od 8 do 17 hodin s polední pauzou od 12 do 12:30 hodin. Od června navíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Vstup do Infocentra je možný pouze s rouškou a jednotlivě. V Infocentru máte samozřejmě k dispozici dezinfekční prostředky.

Z hygienických důvodů není možný přístup k počítači. Potřebné informace vám ale rádi vyhledáme a popřípadě i vytiskneme sami. Tisk lze řešit i tak, že si přinesete soubor na USB flash disku nebo nám ho zašlete na e-mail info@kyticesvetla.cz s informací, že jde o tisk.

V tuto chvíli také neprovázíme ve středověkém podzemí. Pokud se nezmění situace, chtěli bychom začít s prohlídkami 2. června 2020. Samozřejmě, že bychom respektovali všechny podmínky nařízené MZČR. Předpokládáme ale, že budeme muset snížit počet návštěvníků v jedné skupině, proto doporučujeme si prohlídku předem rezervovat.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Jana Kupčíková
ředitelka KyTICe