Únor v městské knihovně

Prezentace ZDE

Beletrie

Monika Bittlová: Nech to plavat – Autorka bestsellerů přichází tentokrát se zábavným románem o třech velmi odlišných ženách středního věku a jejich cestě ze životních krizí, o síle pospolitosti, hledání a nalézání lásky a kráse života. Pracovní stres, existenciální problémy, proradní milenci, vážná nemoc, finanční krach – tohle všechno stále osud staví do cesty Jessy, Charlottě a Wilmě.

Sandra Brownová: Zuřivost – Televizní reportérka Kerra Baileyová udělá rozhovor s majorem Trapperem, který se proslavil jako hrdina, když před čtvrtstoletím zachránil hrstku lidí po bombovém útoku. V tu chvíli ještě netuší, že právě vykročila na cestu za dávným zločinem.

Roman Cílek: Zloděj snů – Hlavní postava příběhu, mladý muž na prahu dospělosti, neukočíruje svou geny mu danou náturu, dopustí se hrdelního zločinu a pak prchá, stává se štvancem a je za dramatických okolností hledán a stíhán nejen kriminalisty, rodinou, ale i ostny svého vlastního svědomí.

Uljana Donátová: Matka v trapu – Sylvie má dobré místo, krásné děti, za manžela nadaného malíře. Když jede do školy, aby vyřešila další z pravidelných průšvihů svého syna Oskara, uvědomí si, že zatímco kvůli ostatním přicházejí oba rodiče nebo aspoň otcové, ona je tu jediná osamocená matka.

Anna Ekbergová: Ocejchovaná – Ocejchovaná je napínavý thriller o vraždě, jejíž stopy vedou z chladného Dánska až do africké Ugandy. Je to příběh o nespravedlnosti a odplatě, rodinných poutech a o tom, že člověk někdy nemá jinou možnost než vzít spravedlnost do vlastních rukou. A jako všechny romány Ekbergové i tenhle se čte jedním dechem.

Natasha Lesterová: Pařížská švadlena – Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví.

J.S. Monroe: Nepamatuji si své jméno – Na letišti ztratila kabelku s doklady, peněženkou i klíči. U přepážky ztrát a nálezů si nedokáže vybavit své jméno. V ruce má jen lístek na vlak a adresu. Dorazí domů, jenže jí otevře mladý pár, který tu žije. Ona tvrdí, že tam bydlí, oni tvrdí, že ji neznají.

Mark Tilbury: Patříš mi – Danny, Kieran, Rob a Josh. Parta kluků, která má tajemství. Tajemství, které dennodenně sužuje jejich životy. Ačkoliv šli každý svou cestou, zlo je spojuje a přivádí zpátky na místo, kde to všechno začalo. Strhující a zvrácený psychologický thriller s brilantně vykreslenou psychologií postav, který vás donutí přemýšlet o temných zákoutích lidské mysli.

John Kennedy Toole: Spolčení hlupců – Satirická groteska z Ameriky 60. let 20. stol. vyniká kritickým postřehem, humorem, ale i výstředností hlavního hrdiny. Hrdinou románu je třicetiletý muž s akademickým vzděláním, který odmítá pracovat, leží před televizí a s televizním programem proklíná i celý současný svět. Jedná se o karikaturu americké konzumní společnosti.

Hana Whittonová: Sága rodu Reissových – Historický román o životě tří sester Reissových se navrací do doby českého národního obrození. Johana, Karolína, Antonie – tři dcery Antonína Reisse, jenž se v roce 1820 vydává do Prahy plné vlasteneckých idejí. Trojice krásných a chytrých dívek se stává ozdobou společnosti a vytváří si vlastní osudy.

Naučná literatura

Sabina Konečná: Co se děje, když se děje počasí – Už vás někdy napadlo, jaký tvar má dešťová kapka? Proč fouká vítr? Odkud se bere sníh? Jak se to stane, že začne bouřka? Co je to jíní, a co jinovatka? Odpovědi na tyto otázky a ještě mnoho dalšího se dozvíte na stránkách téhle knížky.

Knihy pro děti a mládež

Jaroslava Pechová: Rézička a čtvrtjadýrko – Z oříšku, který ze stromu spadl příliš brzy, slunce vykouzlí skřítka Čtvrtjadýrko. Co si ale v lese počne? Veverka Rézička si ho vezme k sobě do domečku v dutině smrku a zažijí spolu spousty drobných příhod. M/1

Romana Suchá: Léčivé pohádky pro dětskou duši – Objevuj kouzelný svět, díky kterému získáš odvahu, sílu i radost. Když otevřeš tuto knížku, objevíš říši plnou kouzel. Je plná zázračných pohádek, které ti můžou pomoci v těžkých chvílích. M/1

Klára Smolíková: Začarovaný Hvozd – Končiny, kraj kde ani lišky nedávají dobrou noc. Místo za kterým je už jenom neprostupný les. Jednoho dne se do něj vydají děti Luna a Bolech, aby poprosily tamní duchy o vodu, která tak chybí ve vyprahlé zemi. Tím začíná jejich dobrodružství. M/2

Eva Dolejšová: Parkourista – Příběh patnáctiletého Davida zasazený do prostředí parkouru a party dospívajících kluků. Nachází tam opravdové přátelstí, ale i zradu falešných kamarádů a první lásky. Spáchá trestný čin, způsobí tragickou nehodu a řeší morální boj. M/3

Věra Řeháčková: Darja a Matyáš ve sněhové pasti – Nerozluční kamarádi Darja a Matyáš žijí s rodiči na vesnici uprostřed krásné přírody. Kvůli svým aktivitám často nesklízejí pochvalu, ale když o něco jde, dokážou pomoci. Knížka vypráví o přátelství, odvaze a dětské statečnosti. M/3