Nabídka vánočního čtení

Prezentace ZDE

Beletrie

Rachel Abbottová: Dům na útesu – Po nenadálém úmrtí Markovy první manželky mu Evie pomohla postavit se opět na nohy. Markova sestra Cleo ví, že by mu nový vztah měla přát, vůči Evii je ovšem značně nedůvěřivá… Když Evii začne doma potkávat jeden úraz za druhým, její přátelé znejistí. Nemohl jí zranění způsobit Mark? Situace vyústí v tragédii, kterou je nutno vyšetřit.

Debra Deanová: Madony z Leningradu – Marina ztrácí kontakt s realitou. Zapomíná, ale vzdálenou minulost si vybavuje živě. Jako kdyby stále ještě žila v Leningradě a ukrývala vzácná umělecká díla z Ermitáže. Smutný pohled na prázdné rámy Marinu přiměl, aby si v duchu vytvořila svou vlastní Ermitáž, „palác myšlenek“, do něhož se uchylovala před všudypřítomnými válečnými hrůzami.

Eoin Dempsey: Bílá růže černý les – Píše se rok 1943. Franka Gerberová žije sama, otec i bratr jsou na frontě. Jednou v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě oba mladí lidé najít cestu?

Robert Galbraith: Smrtící bílá – „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Strike a jeho společnice Robin se tedy pustí do složitého vyšetřování.

Stacey Hallsová: Naděje pro Fleetwood – Lancashire, 1612 Mladá šlechtična Fleetwood Shuttleworthová je opět těhotná a hrozí, že další porod nepřežije. Jedinou její nadějí se stane porodní bába Alice Grayová, jenže ta je záhy obviněna z čarodějnictví. Fleetwood musí riskovat vše, aby dokázala její nevinu, neboť na ní závisí život nenarozeného dítěte i její vlastní.

Petra Hůlová: Zlodějka mýho táty – Desetiletý Miky nesnáší střídavou péči, nové sourozence a macechu, co podle Mikyho jemu a jeho bráchům ukradla tátu. Naštěstí existuje virtuální platforma plná reálných vrstevníků v podobné situaci. Mikiho sebelítost v nebezpečném koktejlu s odhodláním zvrátit situaci za každou cenu vede k nezvladatelné nenávisti, jež mu systematicky ničí život.

Obonete S. Ubam: Sedm let v Africe – Autor se vrací do Afriky jako dědic otcova trůnu, následuje volání dávné rodové tradice a přebírá odpovědnost za osud rodiny, kterou však sotva zná. Na této cestě nachází nejen své kořeny a novou identitu, ale často se také ocitá na pokraji smrti. Skutečný příběh přináší čtenářům syrovou výpověď o drsném životě na africkém kontinentu.

Jodi Picoultová: Záblesk života – Mississippské Centrum, gynekologická klinika pečující o ženy, je vlastně klinikou umožňující ženám legálně podstoupit potrat. Proto se stane jednoho dne terčem útoku šíleného střelce. Po střelbě zůstávají na klinice mrtvá těla i živá rukojmí. Každý z přeživších má svůj osud, soukromé tajemství, které ho přivedlo na kliniku.

Sidney Sheldon, Tilly Bagshaweová: Zítřek nedoženeš – Tracy se s Jeffem podařilo vydělat na chamtivých boháčích celé jmění, ale k úplnému štěstí jí přece jen něco chybí. Jak měsíce ubíhají, nedaří se jí s milovaným mužem otěhotnět a začne se jí stýskat po adrenalinu dřívějších časů.

Danka Šárková: Zpáteční letenky – Dvě ženy ve stejném věku bojují o přízeň bohatého kovboje Jardy. Jana je úspěšná podnikatelka a protřelá prostitutka pro velice bohaté pány z vysoké společnosti, která čeká na vysněného prince, zatímco Ester je obyčejná, léta věrná manželka, profesí pekařka se žádnými ambicemi. Tyhle dvě ženy spojí jednoho dne náhoda.

Naučná literatura

Ladislav Krov: Z Havlíčkova Brodu kousek do světa – Kniha je o rodácích z Havlíčkova Brodu a úspěších v ledním hokeji, které dosáhli mimo Brod – mistrovství světa, Stanley cup a podobně. Pojednává mimo jiných o kariéře bratrů Jaroslava a Jiřího Holíkových nebo Josefa Vašíčka.

Juraj Šebo: Útěk z pekla – Životní příběh Arnošta Rosina, vězně, kterému se podařilo uprchnout z Osvětimi – Z tohoto pekla se pokusilo utéct jen asi osm stovek vězňů a pouze 144 z nich se to prokazatelně podařilo. Jedním z nich byl Arnošt Rosin, židovský rodák ze slovenské Sniny.

Knihy pro děti a mládež

Ivona Březinová: I hračky si chtějí hrát – Žlutá kuželka zůstala sama doma, ostatní si vzaly děti na výlet. Je jí smutno, ale vtom se objeví Kašpárek a zahrají si spolu loutkové divadlo. A hrát si chce i panenka! Kuželka sice nejela na výlet, ale rozhodně se nenudila a našla spoustu nových přátel. M/1

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj o světě – Dědeček a Viktorka poznávají evropská města. Viktorka se brzy naučí orientovat se na letišti, chovat se v hotelu, využívat své znalosti angličtiny, ale hlavně se od dědečka dozvídá spoustu informací o zemích, které navštěvují.   M/2

Bára Dočkalová: Tajemství oblázkové hory – Blíží se první den prázdnin a s ním velká zkouška. Dva nejmladší členové party, Krisa a Prcek, mají prokázat, že je na ně spoleh. Když to zvládnou, stanou se konečně součástí Gangu. A hlavně – bude jim svěřeno velké tajemství.  M/3

Barbora Škovierová: Jako kolibřík – Příběh šestnáctileté Sofie, která řeší rozchod otce a matky. Naštěstí je tu Patrik, se kterým chodí. A nejlepší kamarádka Eva! No a samozřejmě tanec, který miluje. Ale ve škole dostanou za úkol napsat zvláštní sloh a pak se začne všechno komplikovat. M/3