Tradiční sbírka Ligy proti rakovině

Ve středu 15. května se v naší republice opět konal již 23. ročník celonárodní sbírky Ligy proti rakovině pod názvem Český den proti rakovině. Za uplynulá léta se žlutý kvítek měsíčku lékařského stal neodmyslitelným symbolem programu boje proti zhoubným nemocem.

Kytičku se stužkou meruňkové barvy a letáček informující o prevenci rakoviny plic bylo možné zakoupit i ve Světlé nad Sázavou. Počasí nám tentokrát vůbec nepřálo, pršelo a byla přímo „nekřesťanská“ zima. V důsledku toho nám dost kytiček zbylo. Občanům Světlé a okolí jsme letos nabídli celkem 1 550 kytiček, neprodali jsme 525 kousků. V důsledku toho jsme vybrali o 5 000 Kč méně než loni, celková částka činí 26 332 Kč. O tento pokles se kromě počasí postarala i skutečnost, že v našem městě opět nabízeli kytičky dobrovolníci z jiných měst. Sbírka je sice celostátní a peníze se shromáždí do jednoho ranku, ale existuje možnost, že konkrétní klub onkologicky nemocných po domluvě s organizátorem může požádat o určitý díl z vybraných peněz. KyTICe ve Světlé nad Sázavou letos podpoří klub stomiků z Havlíčkova Brodu. Tím, že u nás působily i jiné dvojice, bude bohužel příspěvek konkrétním nemocným nižší.

Bližší informace o využití sbírky lze získat na adrese www.denprotirakovine.cz, kde bude též uveřejněn konečný výsledek.

Posílat dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET na číslo 87777 můžete do 30. 11. 2019, cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Přispívat lze též na sbírkový účet Českého dne proti rakovině (č. účtu 65 000 65/0300).

Údaje o činnosti Ligy, o přímé podpoře onkologického programu a o dalších aktivitách tohoto občanského sdružení můžete vyhledat na Internetové adrese: www.lpr.cz.

Zbývá ještě podotknout, že tato akce, kterou i letos vzalo pod svá křídla kulturní zařízení KyTICe, by nemohla proběhnout bez nezištné pomoci a ochoty p. učitelky Jany Lacinové, studentek místní Akademie a členek Českého svazu žen. Jim všem bychom chtěli ze srdce poděkovat. Ale největší dík patří samozřejmě vám, kdo jste vhodili do kapsičky vaku svůj obnos zcela v duchu známého motta: Kup kvítek jak sluníčko – pomoz aspoň maličko!