Nejnovější suvenýry v Infocentru ve Světlé nad Sázavou

Letošní turistická sezona se po celé České Republice ponese v duchu oslav výročí 100 let  od založení Československé republiky. Proto ani Infocentrum ve Světlé nad Sázavou nebude v tomto ohledu zahálet a připraví pro vás zbrusu nové suvenýry nejen s touto tématikou.

Prvním z nich je výroční turistická známka, kterou jistě většina návštěvníků Infocentra moc dobře zná. Jedná se o kulatou dřevěnou známku s motivem nejrůznějších turistických cílů. V tomto případě se na přední straně objevila radnice ve Světlé nad Sázavou s památníkem obětem světových válek. Zadní stranu pak zdobí portrét Tomáše Garrigue Masaryka. Světlá nad Sázavou se tak zařadila mezi 132 míst, kde je možné výroční známku zakoupit a je více než jasné, že se jejich počet bude zvyšovat.

Další novinkou je medaile z edice Pamětník. Jedná se o mosazné medaile ražené z leštěných raznic, o jednotném průměru 36 mm a tloušťce 2 mm. Medaile jsou prodávány v plastovém pouzdru a PVC sáčku s vloženou kartičkou, která v jednotné úpravě obsahuje stručnou charakteristiku a popis objektu k snadnému připomenutí návštěvy a osvěžení získaných poznatků, dále pořadové číslo medaile a lehce odstřihnutelný soutěžní kupón.

Sběratelé jistě vědí, že jedna taková medaile se již nachází na Zámku ve Světlé. Většina z nich tedy jistě přivítá možnost svoji sbírku rozšířit o další kousek, tentokrát s číslem 430. Zadní strana medaile zůstává jednotná a zachovává charakter edice. Obsahuje název edice, název zpodobněného objektu a jeho polohu na stylizované mapě České republiky. Zároveň obsahuje i pořadové číslo medaile v edici. A přední strana tentokrát vyobrazuje jednu z největších dominant Světlé nad Sázavou a to kostel sv. Václava.

Třetí novinkou je dotisk prvního a druhého dílu Vlastivědného sborníku Světelska. Společně s třetím dílem, který byl vydaný v roce 2015, utvoří tak téměř kompletní popis historie Světlé nad Sázavou a blízkého okolí. Všechny tři díly je  navíc možné zakoupit v dárkovém boxu.

V neposlední řadě se samozřejmě  zlepšuje také kvalita turistických služeb. Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku města. Můžete tak navštívit rytířský sál v Zámku, rozhlédnout se z věže kostela, navštívit středověké podzemí a přitom k tomu bude stačit pouze váš počítač.

Virtuální prohlídku najdete na webu http://www.virtualtravel.cz/svetla-nad-sazavou.html