Z města do přírody – výstava obrazů a hraček Martiny Krupičkové od 14. 7. do 23. 8. 2015

martina_krupickova_plakatMartina Krupičková

(*1975, Světlá nad Sázavou)

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu textilní v Brně, obor Textilní výtvarnictví – podobor – Návrhář pletařských výrobků, kde jsem se začala zdokonalovat v malířství a kreslířství.
Mám ráda klasické obrazy, a to zejména z impresionistického období, stejně jako mnoho jiných umělců. Doslova mě fascinuje světlo a perspektiva. Hodně mých obrazů je s tematikou přírody, měst a dopravních prostředků – prostě to, co vidím kolem sebe.
Moje první olejová malba vznikla v roce 1999. Nejdříve jsem se zaměřila na větší velikosti pláten, která jsou charakteristická výraznými barvami a silnými tahy velkou špachtlí bez použití štětce na černém pozadí a takovými valéry, abych vyjádřila hloubku mezi světlem a stínem.
V poslední době se orientuji na menší plátna (40 x 40 cm až 60 x 60 cm). I na tyto velikosti používám špachtli, ale někdy i malý štětec. Od roku 1999, kdy vznikla moje první malba, jsem si vytvořila svůj vlastní styl, kde se světlo stalo tou nejdůležitější částí celého obrazu. Světlo může celé koncepci pomoci nebo ho úplně zničit. Snažím se o rovnováhu světla a stínu, abych vyjádřila tu pravou hloubku. Většinu roku pobývám a tvořím v Praze, ale když můžu, tak vysloveně “utíkám” do rodné Světlé a do přírody. Výstava s názvem Z města do přírody, která proběhne od 14. července do 23. srpna v Galerii Na Půdě, má za úkol donutit vás se v tomto uspěchaném světě na chvilku zastavit a podívat se mýma očima na to, co vidím kolem nás. Jako překvapení jsem si připravila i originální autorské textilní hračky. Mám za sebou několik úspěšných tuzemských autorských výstav. Obraz Posázavský Pacifik byl vybrán a vystaven na výstavě Royal Academy of Art Summer Exhibition 2008 v Londýně. Mé obrazy jsou obdivovány v soukromých sbírkách v tuzemsku i v zahraničí (Velká Británie, USA, Belgie, Francie, Švédsko, Kanada a Slovenská republika). Také jsem poskytla rozhovor v České televizi ČT1 Dobré ráno a v populární talkshow Všechnopárty.

Ocenění:
Březen 2014: Obraz Číslo 18 byl vybrán z 547 soutěžících z celého světa a dostal ocenění v soutěži CityScapes Art Competition 2014 Art Exhibition, a to 4. místo v kategorii Malba a 9. místo v Celkové kategorii.
Září 2013: Obraz Rajská zahrada byl vybrán z 564 soutěžících z celého světa a dostal ocenění v soutěži Landscapes 2013 Art Exhibition v kategorii Zvláští uznání.
Martina Krupičková
www.martinakrupickova.com