Cesta – výstava obrazů Ivy Malinové od 19. 5. do 28. 6. 2015

CESTA – výstava abstraktních obrazů Ivy Malinové

Jmenuji se Iva Malinová, je mi 26 let a pracuji jako projektant designér ve firmě, která se zabývá vybavením obchodů. Malování abstraktních obrazů je mojí největší zálibou. Maluji od roku 2006. Během těch devíti let se nahromadilo množství obrazů a mám pocit, že bych se o ně měla podělit s okolím. Spousta lidí zná mé obrazy jen z webových stránek, ale naživo, fyzicky, je to podle mého názoru úplně jiný zážitek. Uspořádat vlastní výstavu byl už několik let můj sen.

Obrazy
Jedná se o abstraktní umění inspirované přírodou, architekturou či životem. Inspirací je pro mě v podstatě vše kolem, občas mě v úplně nečekanou chvíli napadne vize obrazu a někdy naopak vezmu štětec a začnu malovat bez rozmyslu. Některý obraz celý namaluji za pár hodin, jiný maluji třeba i několik let a trvá dlouhý čas, než „dozraje“. Používám akrylátové barvy, které aplikuji buď na sololit, nebo na plátna. Oba materiály mají své výhody i nevýhody. Upřednostňuji sololit, protože následné zarámování dílo dokonale uzavře. Obrazy rámuji do originálních dřevěných rámů, které si nechávám vyrobit na zakázku. Moje první obrazy jsou namalovány na starých prostěradlech, které jsou nataženy na rámečky vyrobené mým dědou.

Název výstavy „CESTA“ představuje můj umělecký i osobní vývoj.

K obrazům, které jsem nalamovala mám určitý vztah. Odráží se v nich pocity, či zážitky, nebo okamžiky, kdy vznikaly. Je pro mne jednodušší darovat obraz dobrému příteli, než prodat cizímu člověku. Budu určitě ráda, když budu vědět komu obraz prodávám. Zatím jsou jen dva obrazy, o kterých nevím, kde jsou.

Uskutečněné výstavy
Ještě nikdy jsem nevystavovala samostatně. Již pátým rokem se účastním tradiční Výstavy výtvarníků neprofesionálů Světelska, která se koná v kulturním sále.
Ing. arch. Iva Malinová