Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Tilly Bagshawe: Hradba mlčení – Alexia De Vere je krásná, bohatá a mocná žena. Roky budovala svou kariéru, ale pod vnějším pozlátkem se skrývají nebezpečná tajemství. Když na povrch začnou vyplouvat dávno pohřbené omyly jejího mládí, Alexii hrozí, že přijde o vše i o vlastní život.

Robin Cook: Vražedná aplikace – První setkání radiologa Georga Wilsona s novou mobilní aplikací iDoc schopnou diagnostikovat a léčit pacienty je ničivé. Když se jednoho rána probudí, jeho snoubenka, ležící vedle něj v posteli, je mrtvá. Georg zjistí, že se účastnila beta testu iDocu. Po úmrtí několika dalších pacientů se George zmocní podezření.

Miroslava Fišerová: Smlouva se životem – Ema poctivě pomáhá svému muži získat restituovaný majetek a podnikat, aby posléze s úžasem zjistila, že ji manžel vyměnil za „novější model“. Problém je v tom, že jí nechal na krku také pubertálního synka, který v žádném případě nehodlá brát ohledy na matčiny možnosti a problémy.

Hana Hindráková: Očarovaná – Kateřina odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí, něco co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Její sestra Sandra má neblahé tušení. Vydá se ji hledat a i ona upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb.

Sarah Taylorová: Pro lásku k dceři – Sarah po vážné chorobě nepočítá s tím, že by někdy měla děti. Přesto si vezme charismatického Libyjce Fauzího a podaří se jí otěhotnět. Její manžel se ale změní v hrubiána a tyrana. Zoufalá Sarah se s ním rozvede a holčička zůstane v její péči. Otec však má nárok dcerku pravidelně vídat a jednoho dne s ní zmizí v Libyi.

Barbora Walterová Benešová: Dívka, která nesměla mít sny – Příběh dívky, která se narodila v zemi, kde žena nemá mít vlastní sny a nemá příliš možností, jejíž zvyky jsou nám, Evropanům, úplně cizí. Dívky, která se přesto rozhodla žít jinak a v jiném světě, než jí bylo původně předurčeno.

Naučná literatura

1000 technických památek a zajímavostí – Celobarevná publikace nabízí výběr toho nejzajímavějšího a nejhezčího z českých technických památek – od monumentálních staveb, až po zajímavé muzejní expozice. Každé z tisícovky hesel je doplněno aktuální fotografií.

Jessica Alexandrakis: Nápaditý patchwork – Šijte na dovolené, na pláži, na chatě nebo v autobusu. Šicí stroj nebudete potřebovat! V knize se seznámíte s technikou ručního prošívání neboli quiltování. Podle podrobných návodů si můžete ušít spoustu krásných věcí od přehozů a polštářů po kabelku a kosmetickou taštičku.

Isabelle Palmerová: Zahrada na balkóně – Vytvořte pro sebe a své blízké oázu klidu a zeleně! Na pěstování bylinek, okrasných květin, vlastní zeleniny či jahod nepotřebujete zahradu. I na malých prostorách, jakými jsou balkon nebo terasa, můžete vybudovat útulnou a krásnou zahrádku.

Knihy pro děti a mládež

Rebecca Johnsonová:Julinka a její zvířátka. Chůvy v akci – Jmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. Vypuklo jaro a všechna zvířátka na farmě mojí kamarádky Míši budou mít mláďátka. Já se Zuzkou smíme u Míši celý týden zůstat a o zvířecí miminka pečovat. Hrozně netrpělivě čekáme hlavně na to, až se krávě Belle narodí telátko! Bude to kluk nebo holka?

Zuzana Pospíšilová: Případ: Detektivové a podivné krádeže – Dlouho se zdálo, že ve městě je klid, ale najednou se tady krade! A nezůstane u jednoho vloupání, k loupeži už došlo v drogerii, v hospůdce, v lékárně, v obuvi i v klenotnictví. Ověřená detektivní parta – Dan, Tadeáš, Kuba, Tom a Vašek – hledají souvislosti případů tam, kde by je nikdo nehledal – v kadeřnictví.

Lenka Rožnovská: Kouzelný mlýnek – Za zdí jednoho školního dvorku se skrývá tajemný svět. Na první pohled je to místnost plná starého haraburdí, ale v té hoře odpadků má domov kouzelník Zuleto. Jednou tenhle potřeštěnec vyčaruje bláznivý mlýnek, který semele, na co přijde, a promění to k nepoznání.