Pozvánka do městské knihovny

Prentace zde.

Beletrie

Tanjas Darke: Spoutaná křídla – Syrový příběh dívky celých dvacet let brutálně zneužívané a mučené vlastním otcem je varováním pro lhostejnou veřejnost, ale hlavně jiskřičkou naděje pro další oběti, aby se nebály promluvit.

Luca Di Fulvio: Dívka, která se dotkla nebe – Neodolatelný příběh o tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody.

Martin Komárek: Moc nemocných – Pohled na naši polistopadovou historii. Dvacet pět příběhů těch, co nám to zvorali.

Daniela Kovářová: Advokátka v šoku – Nevážný a lehce ironický příběh o životem poněkud zkoušené advokátce, jejích spolupracovnicích, klientech v nesnázích, o nesmyslných pravidlech a zlomyslných náhodách.

Liane Moriarty: Manželovo tajemství – Někdy je lepší nevědět. Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Obsahuje jeho nejhlubší temné vše ohrožující tajemství. Máte tedy v ruce takový dopis, ale váš manžel stále žije… Otevřete ho?.

Eva Vejmělková: Růžové moře – Křehká milostná novela z Toskánska je vším, co si přejete: je snová, letní, žhavá, nepostrádá italskou atmosféru a reálie, ale vnáší do děje i ženský, nikoli povrchní či sentimentální, pohled do vztahu dvou lidí.

Natalie Young: Dokonalá chuť, aneb, Jak sníst svého manžela – Lizzie Prainová je žena v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila manžela rýčem do hlavy. Musí se zbavit jeho mrtvoly, což vyburcuje její smysl pro praktičnost. Nic pro slabší povahy.

Naučná literatura

Konrad Lorenz: Osm smrtelných hříchů civilizace – Kniha výstižně vyslovuje varovné i velmi inspirativní poselství. Srovnáním s živočišnými společenstvími dokládá, v čem je dnešní civilizace škodlivá. Lidský živočich nejen závisí na přírodě, ale potřebuje žít i v kulturní pospolitosti.

Paul Roland: Norimberské procesy : nacisté a jejich zločiny proti lidskosti – Tato kniha pojednává o nejdůležitějším soudním stání, jaké se kdy konalo, které zavedlo zásadu, že jedinci se budou zodpovídat ze svých činů před mezinárodním právem.

Milan Šustr: Ledečsko na starých pohlednicích – Celobarevná publikace v pevné vazbě představuje město Ledeč nad Sázavou a okolí.

Michael Žantovský: Havel – Václav Havel pohledem M. Žantovského. Oba muži dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství a politický i kulturní odkaz Václava Havla Michael Žantovský dodnes rozvíjí jako diplomat.

Knihy pro děti a mládež

František Ber: Jak Ježíšek naděloval radost – Trojice kamarádů se rozhodne dokázat, že hodných lidí je stále dost, a začne dělat dobré skutky. Ježíškovi se jejich nápad moc líbí a chce dětem pomáhat.

Romana Suchá: Můj kamarád skřítek Vítek – Pojďte si hrát se skřítkem Vítkem! Interaktivní knížka s řadou úkolů vtáhne děti přímo do děje a naučí je přemýšlet. S Vítkem se nikdo nikdy nenudí!

Daniela Fischerová: Pohoršovna – Tak jako zlobivé děti chodí do polepšovny, existuje i pohoršovna pro malá strašidýlka, která mají příliš měkké srdce a nechtějí nikoho strašit.

Martina Boučková: Tajemství dědečkova deníku – Rodiče odjeli na dovolenou a Karlíka odvezli na prázdniny k babičce do Přelouče. Jenže jednou ráno se všechno převrátí vzhůru nohama: babičku odveze sanitka do nemocnice a Karlík se o sebe musí postarat sám.

Terry Pratchett: Johnny: jen ty můžeš zachránit lidstvo – Johnnymu Maxwelovi je teprve dvanáct a rád hraje počítačové hry. Když se v jedné hře o boji s lidí s mimozemšťany dostává do finále, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: „Nestřílej, vzdáváme se.“ Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti lidem, kteří se je snaží vyhubit.