Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Boyd Hilary: Čtvrtky v parku – Co byste dělali, kdyby váš manžel po dvaadvaceti letech společného života zničehonic navždy opustil manželskou postel? Když se to stane Jeannie Lawsonové, rozzuří se a požaduje od svého muže George vysvětlení. Zamiloval se do jiné? Co udělala Jeannie špatně? George však zarputile mlčí.

Jonasson Jonas: Analfabetka, která uměla počítat – Druhý humoristický román Jonase Jonassona, vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska.

Rytířová Helena: Jsem mrtvý, neplačte – Román inspirovaný skutečným příběhem začíná v pražské pitevně lékařské fakulty osudného července roku 1914, v napjaté společenské atmosféře po sarajevském atentátu, kdy přicházejí první povolávací rozkazy. Malíř František hledá před celým světem únik u mladé milenky, ale po udání synem musí k odvodu i on.

Urban Miloš: Přišla z moře – Jednoho dne se na pláži v jihoanglickém městečku objeví tajemná krásná dívka oděná jen v plavkách. Je promrzlá, nikoho nepoznává. Mladý novinářský elév z Prahy, který je v Anglii na stáži, má o dívce napsat reportáž. Když dorazí do policejní cely, zdá se, jakoby ho dívka poznávala. Ukáže se však, že tato skutečnost může být životu nebezpečná.

Naučná literatura

Bernard Stanislav: Tvrdohlavý muž – Vlastní cestou k poctivému českému pivu. To je směr, jímž se v roce 1991 vydal Stanislav Bernard se svými společníky v humpoleckém pivovaru. A zatímco státní dluh České republiky má dnes dlouhou řadu nul, Rodinný pivovar Bernard splatil obrovské počáteční úvěry a již léta je prosperující firmou, která vyváží pivo do různých koutů světa.

Toušlová Iveta: Toulavá kamera 18 – Během letních a prázdninových dní se opět můžete spolehnout na osvědčenou zásobnici nápadů na výlety. Poznejte tedy spolu s námi křehkou krásu trojice gotických kostelíků v okolí Lipnice nad Sázavou, zažijte pohádkovou atmosféru hradu Bouzova či vystoupejte na Bukovou horu, na jejímž vrcholu se tyčí nejvyšší betonová stavba u nás.

Vondrušková Alena: Vesnice – Druhý díl Průvodce českou historií je věnovaný proměnám venkova od počátků zemědělství, přičemž důraz klade na období od středověku do nástupu industrializace. Sleduje vývoj sídlištních typů, proměny usedlostí a jednotlivých vesnických staveb, regionální rozdíly lidové architektury i nejvýznamnější technické stavby spojené se životem venkova.

Knihy pro děti a mládež

Burton Tim: Můra noční předvánoční – Seznamte se s Jackem Skelingtonem, pánem Halloweenska! Po více než dvaceti letech od prvního vydání vychází také u nás legendární Můra noční, předvánoční kultovního režiséra Tima Burtona. Bizarní královstvíčko, kterému Jack vládne, se každoročně stará o „hladký“ chod Halloweenu. Ale co dělat, když jedinečný večer skončí?

Pospíšilová Zuzana: Bez práce nejsou koláče – Pokud vás nikdy nenapadlo ptát se na původ obyčejných věcí, jako je třeba papír, čokoláda, tužka nebo žvýkačka, tato kniha se zeptá za vás a také vám podrobně odpoví. Veršovaná a krásně ilustrovaná poučení už se vám z hlavy jen tak nevykouří!

Sypal Jaromír: Dědova hůl čarodějka – V další knize pohádek se děti setkají s chytrou princeznou a hloupými loupežníky, s kominíky, kteří nosí štěstí, s vílou Sedmikráskou, která napraví zlého vlka a především s malým Honzíkem a jeho dědečkem, jenž mu za pomoci kouzelné hole všechny ty krásné pohádky vypravuje.