Letní prázdninová čtenářská soutěž

Přiblížil se čas letních prázdnin – pro děti „nejbáječnější“ část roku. Dny, kdy jsou osvobozeny od školních škamen a mohou si užívat letní pohody. Dva měsíce volna se dají prožít všelijak, třeba ve společnosti zábavné četby. Školáci mají možnost vypůjčit si v knihovně celou řadu zajímavých knižních titulů pro radost i poučení. Pokud mají problém s výběrem, rády jim pomůžeme.

Chceme je také motivovat, proto jsme vyhlásily prázdninovou čtenářskou soutěž. Aby u přečtených titulů nepřevážila kvantita nad kvalitou, musely jsme vymyslet nějaká pravidla. Bylo by přece jednoduché půjčit si hromadu knih, nechat je třeba ležet v tašce a za týden vrátit.

Kdo si musí knihu opravdu přečíst? No přece literární kritik! Musí znát text, aby knihu ohodnotil, rozebral postavy a mohl se vyjádřit kladně či záporně k jejímu obsahu.

Zajímavé by bylo pustit se i do práce ilustrátora. Fantazii se meze nekladou.

Zadání zní: vytvořit čtenářský deník, který kromě obsahu a zhodnocení knihy může být doplněn také vlastnoručními obrázky.

Své práce mohou děti odevzdat v knihovně do 15. září. Nejzdařilejší texty budou odměněny a vystaveny v městské knihovně.

Na návštěvu všech malých i větších čtenářů se upřímně těší knihovnice městské knihovny.