Co nového v TIC

Průvodce Vysočinou a Tipy na výlety po Vysočině

Tak se jmenují dva nové propagační materiály, které nechala vyrobit jihlavská příspěvková organizace Vysočina Tourism za využití spolufinancování Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V obalech se skrývají CD výše uvedených názvů. Průvodce Vyočinou je ve třech jazykových mutacích (CZ, GB, DE) a jednotlivé kapitoly mají název Dědictvím minulosti, Kempy na Vysočině, Památky UNESCO, Po stopách Gustava Mahlera, Prázdniny na venkově, Výlety pro rodiny s dětmi, Vysočina plná života a Vysočina ubytování. Druhé CD obsahuje výlety pěšky a na kole, rozdělené do oblastí Havlíčkobrodsko, Jihlavsko, Pelhřimovsko a Třebíčsko (celkem 85 výletů), a výlety na běžkách (celkem 22 výletů, chybí Havlíčkobrodsko). Tento propagační materiál je zájemcům zdarma k dispozici v turistickém informačním centru.

Zámek

Pod tímto lakonickým názvem se skrývá nová skládačka, která graficky navazuje na předchozí propagační materiály s jednotným názvem Cesty za poznáním (Středověké podzemí, Hřbitov z napoleonských válek, Tucet pěších výletů, Tucet výletů s kolem kolem Světlé, Tucet drobných památek a Tucet zastávek Posázavského pacifiku). Na rozdíl od nich je nová skládačka k dispozici zdarma protože její vydání bylo podpořeno Krajem Vysočina.

Turistická razítka

Tři nová razítka jistě udělají radost všem návštěvníkům, kteří si dokumentují navštívená místa v turistickém deníku, či si razítkují zakoupené pohlednice. Razítka Středověkého podzemí a děkanského kostela sv. Václava jsou k dispozici návštěvníkům našeho turistického informačního centra a razítko KyTICe návštěvníkům Galerie Na Půdě.