Play Strindberg 9. dubna 2014

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KyTICe nabízí zvýhodněné vstupné ve výši 90 Kč na kterékoliv volné místo v divadelní sále.
Podmínkou je zakoupení vstupenky/vstupenek pouze ve dnech 8. a 9. dubna v předprodeji vstupenek v turistickém informačním centru.

Tato sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v pokladně kina půl hodiny před konáním akce.

tel. 569 496 676, info@svetlans.cz
Otevírací doba TIC:
Po – Pá 8:00 – 11:30 12:30 – 17:00

Divadelní představení

Play Strindberg, to je herecká partitura pro mistry.

Legendární byla inscenace Komorního divadla v Praze z konce 60. let s Jaroslavou Adamovou, Svatoplukem Benešem a Václavem Voskou, v polovině 90. let se toto tragikomické komorní drama objevilo s Karlem Heřmánkem, Petrem Pospíchalem a Danielou Kolářovou v repertoáru Divadla Bez zábradlí, v roce 2003 na jevišti Ungeltu excelovali Jiří Lábus, Chantal Poullainová a Miroslav Etzler, v televizi Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondřej Pavelka… A nejnověji v pražském Divadle Metro Zuzana Slavíková, Jiří Štěpnička a Vladislav Beneš.

Švýcarský dramatik Fridrich Dürrenmatt (1921-1990) považoval komedii za jediný žánr, který dokáže vyjádřit tragiku dneška. Jak říkal, současnost nemá tragické hrdiny velkého formátu a zmatku naší doby spíše odpovídá groteska.

Dürrenmatt se pro přepracování hry staršího dramatika Augusta Strindberga nerozhodl náhodou. Našel v ní dokonalou předlohu k tomu, aby se zrodily skvěle vystavěné dialogy, které mistrně popisují nekonečný manželský souboj, a to způsobem příkladně bezohledným, ale do morku kosti pravdivým. Humor, který se z těchto dialogů rodí, je často na ostří nože.
Z. Horní
(Zdroj: internet)