Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Lasicová Hana: O dcerách a milenkách – Irmin otec má novou přítelkyni a chce, aby se s ní jeho dcera seznámila. Maša je příliš mladá a pochází ze „Sovětského svazu“. Tato dvě zjištění stačí k probuzení Irminy nedůvěry. Proč si hezká mladá dívka vybrala právě jejího stárnoucího, plešatého otce? A tak se s přímo detektivním nasazením a notnou dávkou humoru pustí do pátrání.

Link Charlotte: Zapomenuté dítě – V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo.

Harmel Kristin: Zladké zapomínání – Se šestatřicetiletou Hope se život zrovna nemazlil: nedávno jí zemřela matka, manžel ji opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. Přitom jejich rodinné recepty jsou vyhlášené po celém kraji. Hopina milovaná babička Rose ztrácí paměť kvůli Alzheimerově chorobě. Pokud neřekne Hope pravdu o své minulosti teď, nevyjde najevo už nikdy.

Alpsten Ellen: Sestry rudého slunce – Tento román se odehrává v rovníkové Africe. Vypráví o vzájemném přátelství tří žen, které postupně dospějí do okamžiku, kdy se budou muset rozhodnout, jestli napnou síly a spolu zachrání chátrající farmu nebo budou sledovat čistě vlastní linii a půjdou tam, kam je vede srdce. Přežije jejich přátelství existenční krizi?

Naučná literatura

Nováková-Plevová Eva: Vzhůru ke hvězdám – Při listování knihou uvidíte barevné i černobílé fotografie a dopisnice více než čtyřiceti kostelů postavených v městech a vsích našeho regionu. Jsou řazeny abecedně podle názvu obcí, počínaje Bohdančí a konče Zahrádkou. V textu objevíte kromě stručné historie i lidové pověsti, básně, či nejrůznější dobové zápisy.

Matušková Olga: Waldemar a Olga. Zákulisí našeho života – Teprve nyní se čtenářpům dostává do rukou Waldemarův pohled na kontroverzní skutečnosti, ke kterým se nikdy neměl možnost vyjádřit, a jeho myšlenky, které považoval za nutné sdělit. Ale nebyl by to Waldemar, aby nezavzpomínal i na zážitky příjemné, které v jeho životě určitě převažovaly.

Kříženecký Jaroslav: Jiří Adamíra: noblesní král českého jeviště – Jiří Adamíra patřil k nejlepším českým hercům druhé poloviny dvacátého století. Jeho úchvatné herecké výkony byly vystavěny nejen na nesporném talentu, ale také na pronikavém intelektu, hlubokých znalostech, přemýšlivosti o rolích a zodpovědnosti k divákovi. S jeho fascinujícím osobním charismatem se pojila i přesná dávka odzbrojujícího suchého humoru a ironie.

Knihy pro děti a mládež

Fraczek Agnieszka: Čtyři tlapky a ocásek aneb povídání o zvířátkách – Taška byla zelená jako tráva, ale uši měla čtyři. Dvě plátěné a dvě chlupaté. S takovou taškou k nám přišla babička poprvé. V této knížce se začínající čtenáři seznámí se zrzavým králíkem Šikulou, s mrňavým černobílým klubíčkem, které pořád spalo a s koťátkem, které se našlo v jahodovém záhoně.

Čapková Blanka: Zpívající kuchyň – Pavel se po rozvodu rodičů přestěhoval z Prahy s maminkou k příbuzným na venkov. Nový domov, nová škola, nová paní učitelka. A jak ho přijmou noví spolužáci? Pražák Pražák, chachá! A co teprve až všichni zjistí, že se občas zakoktává?

Prášková Markéta: Klobouky z Agarveny 3 Bílá věštba – Adamovi je patnáct, Evce o rok méně. Přijíždějí na prázdniny k babičce a dědovi do Jižních Křížů. Vzpomínají na všechny zážitky a události z neblahé cesty Agarvenou a myslí na přátele, které tam zanechali. Nicméně nemají v úmyslu se tam vracet. Evce se však po koupání ve studené vodě opět vrací podivná nemoc, kterou se nakazila v Agarveně a která jí hrozila smrtí. Bez ohledu na svůj strach se musí oba neprodleně přesunout do Agarveny, aby se Evka mohla vyléčil.