Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Pošíval Zdeněk: Kdo skrývá tvář aneb Bratrstvo potřebné soudržnosti – Na místě uprostřed hlubokých lesů, nazývaném Liščí kameny, byl spáchán brutální masakr. Pátrání po neznámých pachatelích se ujímá zeman Jožík Bukovský. Hrdina posledních Pošívalových knih tak učiní navzdory vágnímu postoji úřadů, od nepaměti příznačnému pro rozporuplnou českou společnost. Hodkinson Amanda: Britannia Road 22 – Silvana s osmiletým synkem míří z válkou zničeného Polska do Anglie, kde už na ně čeká její manžel Janusz, který proti Hitlerovi bojoval jako člen polských perutí Královského letectva. Ze všech sil se snaží přichystat své rodině nový a šťastnější začátek. Ale šestileté odloučení a temná tajemství nedávné minulosti všechny změnila.

Harris Joanne: Broskve pro otce Francise – Vianne Rocherová žije spokojeně v Paříži spolu s Rouxem a dcerami Anouk a Rosette. Idylka vezme za své ve chvíli, kdy Vianne dostane dopis od kamarádky Armande, v němž píše, že vesnička Lansquenet bude Vianne brzy zase potřebovat a zve ji k návštěvě – i kdyby jen měla položit květiny na její hrob. Armanda už je totiž osm let po smrti.

Jakoubková Alena: Darovanému muži na zuby nekoukej – Sienna nemá v úmyslu se vdát a už vůbec neplánuje mít děti. Po prozrazené nevěře dostane svého milence od jeho manželky „darem“ a žije s ním řadu let v docela spokojeném manželství. Pak ale zjistí, že otěhotněla, a je zoufalá. Kvůli dávnému traumatu se rozhodla zůstat bezdětná, a najednou ji osud vypekl…

Naučná literatura

Junek Václav: Betonová iluze – „Betonová iluze“ je unikátní kniha, která na celkem malé ploše jednoznačně a především srozumitelně uvádí na pravou míru svaté téma československého stálého opevnění z let 1935 až 1938.

Junek Václav: Třinácté komnaty našich prezidentů – Je dobře, že žijeme v době, kdy o mocných této země můžeme veřejně vést jakoukoliv debatu, a dokonce, takto činíme i v této knize. Odhalujeme jejich soukromí, slabá místa, chcete-li Třinácté komnaty. V. tomto smyslu je tato kniha ojedinělá a pro mnohé z nás mohou být některé informace velmi překvapivé. Kniha je vybavena fotografiemi míst, kde naši prezidenti žili a kde jsou ti, kteří nás navždy opustili – pohřbení.

Hainstock Elizabeth G.: Metoda Montessori a jak ji učit doma – Světově uznávaná metoda vzdělávání založená na porozumění dítěti je nyní dostupná také všem rodičům. Autorka se věnuje jejímu uplatnění v předškolním věku a nabízí praktická cvičení v oblastech běžného života, senzoriky, čtení, psaní a aritmetiky včetně návodu na výrobu pomůcek.

Knihy pro děti a mládež

Vaněček Michal: Prázdniny s dráčkem – Mohly to být prázdniny jako každé jiné. U babičky a dědečka na vesnici čekají na Vojtíka pokaždé nejen jeho kamarádi – koza, králíci, pes, ale i spousta dobrodružství. Tentokrát si ale Vojta najde úplně nového kamaráda a ne jen tak ledajakého! Z tečkovaného vajíčka, které Vojta našel za stodolou, se totiž vylíhne malý drak.

Šimková Božena: Barevný rok – Poznávací kniha pro čtenáře od 8 do 80 let hravou formou seznamuje s tajemstvím a záhadami jednotlivých měsíců. Kromě veselých barevných obrázků Aleny Janouškové a veršů Ljuby Štíplové přináší řadu poznatků z přírodovědy nebo i ekologie, odkrývá bohatství a krásu českého jazyka a pomocí mnoha zajímavostí přibližuje naši historii.

Gale Erick Kahn: Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou – Do šesté třídy byl Erik normální, průměrný kluk, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu z něj parta tří kluků udělala Pošuka. Eric to nemůže pochopit, a vše mu dojde až ve chvíli, kdy se dozví o Knize šikany – tajemném průvodci, který učí, jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil.