Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Caspari Sofia: V zemi korálového stromu – V létě roku 1863 se při plavbě do Buenos Aires poznají dvě mladé ženy Anna a Viktoria. Obě jsou na cestě za svými manžely, Viktoriina muže povolaly naléhavé obchody na jeho usedlost na severu Argentiny, Annina rodina je naopak chudá. V daleké zemi, s níž si obě spojují velké naděje, se jejich cesty na čas rozejdou a osudy hlavních hrdinek se utváří jinak, než obě čekaly.

Potter Alexandra: S tebou už nikdy – Romantický příběh Lucy a Nata o tom, jak to dopadne, když se dívčí romantický sen o nalezení toho pravého splní do puntíku.

Theorin Johan: Skrýš – Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny.

Gruber Václav: Noc s Ďáblem – Marek Adamovský je zkušený a úspěšný chirurg, který se v cizině dozvěděl o smrti svojí mladší sestry Veroniky. Vrací se domů do krajského města a postupně se ukazuje, že úmrtí mladé ženy je trochu podezřelé. Ve Veroničině bytě se potkává s její kamarádkou Klárou a spolu se snaží najít pravdu. Jakou roli sehrál tajemný léčitel? A jakou jeho žena?

Naučná literatura

Sarrazin Thilo: Německo páchá sebevraždu – Autor v knize na základě svých zkušeností z politiky a státní sp rávy podává břitkou, především na číslech a statistikách založenou analýzu toho, jak Německo podkopává samotné základy svého budoucí ho blahobytu, sociálního smíru a společenské stability.

Jančíková Eva: Jak se kdysi… – Jaký je náš dnešní svět? Hektický, uspěchaný, dramatický, bezohledný, přetechnizovaný … a zapomnětlivý. Často zapomínáme na to, co bylo, co předcházelo dnešku, jací byli naši předkové a jak se chovali. Nedbáme ke své vlastní škodě na veledůležitou moudrost: kdo chce porozumět dnešku a zítřku, měl by znát včerejšek.

Hodgkinson Tom: Líný rodič – Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším, život vašich dětí radostnějším a učiní z nich bytosti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.

Knihy pro děti a mládež

Čtvrtek Václav: Kočičiny kocourka Damiána – Příběhy Damiána a jeho kočičích přátel – bitevní kočky Pitipačky, pyšné kočky Terezy, hračkočkové kočky Jepiny a dalších kočičích kamarádů vás zavedou do kouzelné pohádkové říše.

Kirschner Miloš: Hurvínek mezi osly – Škola? Tak to je pro Hurvínka jen velká ztráta času! Copak to k něčemu je? Taťulda se beztak jen pravidelně rozčiluje nad jeho žákovskou knížkou. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit!. Když se objeví prapodivná osoba jménem Hýkálek, Hurvínkovi se přání splní. Oba se vydají do města Oslova, kde se do školy totiž vůbec nechodí.

Mischke Susasnne: Štvanice na vílu – Při půlnočním koupání party spolužáků v jezeře se bujná nálada náhle vytratí, když zjistí, že jeden z nich chybí. Katrin plavala dál od břehu a už se nevrátila. Její kamarádka Franciska nemůže uvěřit, že to byla obyčejná nehoda, navíc mají všichni z party docela slušný motiv k vraždě. Ale při pátrání po vysvětlení se sama ocitá v nebezpečí a brzy zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat – ani sobě ne…