Pozvánka do městské knihovny.

Prezentace zde.

Beletrie

Fossum Karin: Provokatér – Bezchybný život Karstena a Lily Sundelinových se hroutí ve chvíli, kdy nacházejí své dítě spící v kočárku za domem celé od krve. V nemocnici zjistí, že dcerka není zraněná, ale politá jateční krví. Následuje řada dalších „zlomyslností“, které páchá nezralý sedmnáctiletý kluk ze sousedství. Poté, co se v nedalekém lese přihodí skutečné neštěstí, dá se očekávat, na čí hlavu padne vina…

Hörömpoli Elvíra: Rok milenkou – Hlavní hrdinkou příběhu je Andrea Gabrielová, vdaná ambiciózní inženýrka, která nastupuje na nové pracoviště a naváže tam vřelé pracovní přátelství se svým nadřízeným. Při příchodu domů na ni často čeká psychické týrání ze strany jejího manžela. Rozhodne se ho opustit a ještě více se sblíží s Inženýrem. Všechno ale není tak růžové, jak se zdá.

Mayle Peter: Rok v Provenci – V prvním díle volné trilogie o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provenci se společně s autorem podíváme do líbezné krajiny, kde voní levandule, rodí se výborné víno a jedinečné kulinářské dobrůtky, a kde bydlí lidé, jejichž život jim můžeme jen závidět.

Mlynářová Marcela: Asi nejsem ženská – Nový titul volně navazuje na velmi úspěšnou knížku Z lodiček do holin. Autorka, která se rozhodla vyměnit předimenzovanou civilizaci za samotu v lese, popisuje další příhody nejen ze svého teritoria, ale i z výletů a poznávacích zájezdů. I když se ani ji nevyhýbají zápory života, dává svým postojem jednoznačně najevo, že stojí za to ho žít.

Naučná literatura

Vacková Monika: Madagaskar – Dvě nezapomenutelné cesty podnikli Monika a Jirka Vackovi na tento unikátní ostrov v Indickém oceánu nedaleko afrického kontinentu. Poznali jak známá turistická místa a národní parky, tak odlehlé oblasti, kam turista málokdy zavítá, vyzkoušeli snad všechny možné způsoby dopravy po ostrově a setkali se s mnoha příjemnými Malgaši.

Jackson Dagmar: Pilates na pěnovém válci – Pěnový válec je ideální cvičební, terapeutická, rehabilitační a masážní pomůcka. Cvičit s ním můžete v každém věku i s rozdílnou fyzickou kondicí. Vaše páteř bude pružná, klouby nebudou ztuhlé, svalové napětí poleví, zbavíte se bolesti krční páteře i zad. Po zahřívací sestavě můžete zvolit sestavu pro začátečníky nebo pokročilejší.

Šmerák Václav: Toulky mezi Vltavou a Sázavou – Průvodce po pozoruhodných místech mezi Vltavou a Sázavou nabízí bohatou škálu tipů na výlety za historií a současností jednoho z nejkrásnějších regionů Čech. Dočtete se zde o Davli, Štěchovické přehradě, Slapech, Teletínu, Kamenném Přívozu, Hradištku s bohatou historií a mnoha dalších.

Knihy pro děti a mládež

Rožnovská Lenka: Skřítci školkovníčci – Než se řádná školka naplní dětským smíchem, nastěhují se do ní školkovníčci – skřítci pro radost i útěchu malým dětem. Školkovníčci Krasotinka, Kutílek a Ufňukánek si našli domov ve školce Zvonečce. Pohádkové příběhy z mateřské školy nejvíce zaujmou předškolní děti, ale jistě si je rádi přečtou i malí školáci.

Pospíšilová Zuzana: Hravá písmenková škola – Každé písmenko má své pevné místo v abecedě a umí se seřadit do spousty slov. V nové knížce Hravé školy si děti přečtou pohádky o jednotlivých písmenkách a dozvědí se, že písmena mohou být užitečná nejen při psaní a čtení, ale i v každodenním životě.

Uličiansky Ján: Analfabeta Negramotná – Příběh vypráví o jedenáctileté Bětě, vyrůstající jen s matkou a babičkou, která touží po setkání se svým otcem. Pro svoji averzi k četbě a ke knihám je přejmenována na Analfabetu Negramotnou. Zápletkou se stane její útěk z domova na Štědrý večer, při kterém se ukryje do knihovny a čtenář s ní prožívá neuvěřitelné příhody.