Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Akhrar Ayad: Americký derviš – Jaké je to být muslimem a Američanem zároveň? Strhující román o muslimské rodině žijící v USA, jež se snaží vyrovnat s vírou, vlastní identitou a svým místem ve společnosti v 80. letech minulého století, tedy ve světě před 11. zářím. Brilantně napsaný a emočně silný příběh o střetu náboženství a moderního života z pera Američana pakistánského původu, který se dočkal uznání kritiky po celém světě.

Goffa Martin: Muž s unavenýma očima – Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová.

Lyndon Robert: Cesta sněžných ptáků – Francouzský žoldák Vallon přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Hlavního hrdinu na jeho dlouhé cestě přes Norsko, Grónsko a Rusko provází řada výrazných postav.

Mitchel David: Atlas mraků – David Mitchell ve svém rozsáhlém románu Atlas mraků maže hranice mezi styly, žánry i časovými rovinami a poutavým způsobem se zamýšlí nad nebezpečím lidské touhy po moci i jejími možnými důsledky. Nedobrovolný cestovatel, vyděděný skladatel, ambiciózní novinářka, ješitný nakladatel, geneticky modifikovaná jídlonoška a Zachry, mladý ostrovan zažívající soumrak vědy a civilizace – to jsou vypravěči Atlasu mraků, kteří odkudsi z potemnělých chodeb dějin slyší dozvuky ostatních příběhů. Každý záchvěv ozvěny více či méně pozměňuje jejich vlastní osudy.

Naučná literatura

Bílek Jiří: Bílá místa české historie 3 – Třetí díl ze série knih věnovaných naší starší i novější historii mapujících obecně známé události českých dějin, které však přesto i nadále mají svá „bílá místa“. V pěti kapitolách projdeme „dlouhé“ 19. století: Nejprve se potkáme s napoleonskými vojsky, přiblížíme si revoluční rok 1848, vydáme se na císařský dvůr i k Hradci Králové, kde došlo k jedné velké bitvě, nahlédneme do života českých obrozenců a na závěr navštívíme Karla Sabinu i Rudolfa Mrvu a posvítíme si také na tzv. hilsneriádu.

Skálová Hana: Průvodce stylem pro šarmantní plnoštíhlé krásky – Chcete být žádoucí, elegantní, upravená, i když se řadíte do kategorie XXL? Žena může být přitažlivá s jakýmikoli proporcemi a v jakémkoli věku. Záleží jen na vás. Nechte se inspirovat příběhem, radami a tipy – čeho se vyvarovat, co vyzdvihnout, jaké volit barvy, látky, doplňky – a vždy perfektně oblečená doma, v práci, ve společnosti i při sportu se stanete terčem nebývalé pozornosti.

Knihy pro děti a mládež

Svěrák Zdeněk: Písničky o zvířatech – Nanejvýš povolaná a zkušená autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř má na svém kontě nemalé množství hitů, ve kterých rozvernou formou dětem představují říši zvířat. Z mnoha z nich se staly kultovní hity pro malé i velké, namátkou jmenujme alespoň Opičí kapelu, Když se zamiluje kůň nebo Umím prase zepředu.

Webb Holly: Nezbedné štěně – Domov pro Lumpíka – Když Hela začala svému pejskovi říkat Lumpík, vůbec netušila, jak výstižné mu dala jméno. Nový zvířecí mazlíček je totiž pro celou rodinu velkým oživením a všichni mají co dělat, aby si s jeho nezbednými kousky věděli rady.

Wendelken Barbara: Velké pátrání – Velikonoční prázdniny tráví Lucka, Patricie a Petra společně v penzionu babičky. Patricie dostala konečně vysněný fotoaparát a hned se jí podaří dostat se s fotkou zvláštního pavouka do místních novin. Lucka nechce zůstat pozadu a začne bojovat proti chovu slepic v klecích. Holky se pouští do akce, během které záhadně zmizí Petra. Podaří se Lucce a Patricii ztracenou Petru najít?