Noc s Andersenem

Každým rokem, jakmile se v kalendáři objeví datum 2. dubna, schází se ve většině knihoven po celé republice pestrá společnost kluků a děvčat, aby si pod laskavým dohledem knihovnic užili Noc s Andersenem. Letos se tato velká událost odehrála v pátek 5. dubna a v naší knihovně v ní plně zavládl dívčí a ženský živel. Malé i velké „Andersenky“ si nejprve vyjely na zajímavý výlet minibusem na elektrický pohon, který nám zdarma zapůjčila společnost SKD Trade v rámci testovacích jízd. Po okružní jízdě jsme měly první zastávku v Michalově statku, kde se nás ochotně ujal pan Jindřich Holub a předvedl nám názorný příklad, jak střídmě a zdravě žili naši předkové. Na zpáteční cestě jsme se zastavily v Přísece, kde nás čekal pan starosta Jaroslav Štefáček s místním kronikářem panem Jindřichem Čapkem. Zajímavé vyprávění vyvrcholilo dobrou svačinkou.

Dalším bodem programu věnovaného zdravému životnímu stylu byla návštěva kosmetiček a vizážistek paní Ivany Kubátové a její neteře Moniky Fridrichové, které se s námi podělily o své profesionální zkušenosti. Vysvětlily dívkám, jak pečovat o svou pleť a jakým způsobem používat líčidla přiměřeně svému věku. Některé nocležnice si mohly vyzkoušet proměnu přímo na vlastní kůži.

Potom následovala celá řada her a soutěží, v nichž děvčata prokázala svůj vtip a pohotovost i malířské a literární dovednosti. Ani jsme se nenadály a nastal čas ke spánku. Ráno jsme pro nocležnice připravily poslední společné chvíle s četbou Andersenových pohádek.

Na závěr bychom chtěly poděkovat všem dospělým, kteří nám pomohli s realizací celé akce. Vážíme si jejich ochoty a obětavosti, se kterou nám věnovali část svého drahocenného pátečního volna.

Noc skončila, všem účastníkům se opravdu líbila a my můžeme pomalu začít přemýšlet, co všechno podnikneme při nocování v příštím roce.