Pozvánka do městské knihovny

 

Beletrie

Lette Kathy: O mé rodině a jiných mimozemšťanech – Humorný a zároveň dojemný román o tom, jak udržet rodinu pohromadě. Manžel Lucy opustil krátce poté, co byl u jejich syna Merlina diagnostikován autismus. Zatímco se potýkala s radostmi i strastmi výchovy, neměla Lucy ani pomyšlení na sebe. Potom se náhle u jejích dveří zjeví Archie, ten nejdokonaleji nedokonalý muž jako stvořený pro ni i pro jejího syna. Ale co čert nechce, zrovna v té chvíli se vrací i Merlinův skutečný otec, který žadoní o odpuštění a druhou šanci. Zvolí si Lucy toho pravého otce pro Merlina, nebo toho pravého muže pro sebe?

Uher František: Uprostřed sněžení – Krajina leží pod sněhovým příkrovem a neustále sněží. Problémy čekají zejména svérázné obyvatele samot, kterých je v okolí požehnané množství. Napilno mají i policisté. Pachatelé závažné trestné činnosti i drobní delikventi jim nedopřávají oddechu. Když zmizel obyvatel jedné samoty, je nasnadě, že policisty čeká horká zima…

Černá Jaroslava: Sedmého sedmý – Končí starý rok, začíná nový a v okamžiku, kdy odbíjí půlnoc, si Klára uvědomí, že letos oslaví její mladší dcera Simonka sedmé narozeniny. V té chvíli na ni dolehne strach, dosud skrytý až někde v hloubi jejího nitra. Vzpomene si, co se stalo sedmého července v roce, kdy bylo sedm let jejich starší dcerce.

Naučná literatura

Lipnice nad Sázavou na starých pohlednicích – Jedná se o publikaci, ve které najdete vzácné staré pohlednice obce doplněné o fotografie, které zachycují různá zákoutí nebo významné historické události v životě Lipnice nad Sázavou. Na mnoha záběrech je zachycena již zmizelá podoba městečka i hradu.

Trávníková Blanka: Vytváříme zvířátka z korálků – Jistě vás pobaví i neuvěřitelná nápaditost autorky, kde všude korálková zvířátka umístila a vyfotografovala. Práce s korálky podněcuje fantazii a nabízí nekonečné možnosti, jak si u jednotlivých zvířátek vyzkoušet různé barevné kombinace. Svými povedenými výtvory můžete udělat radost svým blízkým, pochlubit se svým přátelům nebo je použít jako vkusnou dekoraci.

Knihy pro děti a mládež

Kobulejová Hana Karolína: Bajky z lesa a louky – Knížka je složená z deseti příběhů zvířátek, která myslí jako lidé. Zvířecí svět je plný nevšedních i všedních dobrodružství, díky kterým se děti čtivou formou seznamují nejen s okolními zvířaty, ale také se učí, jak s důvtipem zvládnout životní nesnáze. A aby se děti mohly z pohádek skutečně něco naučit, z každého příběhu vždy plyne poučení.

Pavlásek Lukáš: Jestli počkáš trochu dýl, tak sem přijde krokodýl – Herec a bavič Lukáš Pavlásek známý většině české populace ze sta nd-up výstupů pořadu Na Stojáka a jako oblíbená postava „Tydýta“ z reklamní kampaně společnosti T-Mobile se rozhodl, že zabrousí i n a pole literatury a připravil pro děti rozverné nonsensové básničky, které doprovodil vlastními ilustracemi. Téměř 50 básní a veršíků se vyznačuje absurdním humorem, absolutními rýmy a dětskou hravostí, která určitě malé čtenáře osloví a rozesměje.