Manželské štěstí 7. února 2013

ve čtvrtek 7. února 2013
od 19 hod. v divadelním sále
ve Světlé nad Sázavou

Hlavní hrdinka této svěží komedie, Vilemína Gruntorádová, přijde jako hospodyně z agentury Manželské štěstí udělat pořádek do moderní rodiny. Rázná žena s prořízlou pusou, která čmouhy umývá slivovicí, koberce čistí hovězí žlučí a umí uvařit pořádnou dršťkovou. Okamžitě ale vycítí, že v tomto manželství není něco v pořádku a začne dávat rozklíženou dvojici dohromady. Diana – marketingová ředitelka, Hugo – bohémský umělec na volné noze. O veškerý chod domácnosti se stará on, ona vydělává. Ale nefunguje to. S vražednou otevřeností a se slovy: „Děti moje, řeknu to upřímně, ale s taktem: Váš sexuální život nestojí za nic!“, začne Vilemína řešit manželské soužití, a to s bezednou zásobou léty prověřených rad, jak krize v kuchyni a loži překonávaly naše babičky.
Manželské štěstí vychází z témat oblíbeného televizního seriálu a knihy od Ivy Hüttnerové „Domácí štěstí“. Dozvíme se mimo jiné, jak si manželé mají jeden druhého vážit, jak zafunguje „sporýš lékařský“ i celer v manželském loži a další moudra k dosažení „štěstí manželského“.

Pro Ivu Hüttnerovou je to po letech nová zajímavá role, která v mnohém připomíná nezapomenutelného strýce Pepina v dramatizaci Hrabalovových Postřižin v Rubínu.

Osoby a obsazení:
Vilemína Gruntorádová – Iva Hüttnerová
Diana – Michaela Dolinová
Hugo – David Suchařípa

Předprodej vstupenek od 17. ledna v turistickém informačním centru, Světlá n. S., tel. 569 496 676, info@svetlans.cz.
Vstupné: 230, 280, 290 a 300 Kč.