Paul Batto jr. zpívá gospely & spirituály
5. prosince 2012

ve středu 5. prosince 2012
v 19 hodin v kostele sv. Václava
ve Světlé nad Sázavou

Vánoční turné 2012

Paul Batto jr. – zpěvák, kytarista, skladatel za doprovodu klavíristy Ondry Kříže vystoupí se sbírkou tradiční nadčasové klasiky – gospelu, spirituálu a vánočních standardů.

Narodil se v roce 1967 ve slovinské Lublani. Ač je znám především jako jazz-bluesový zpěvák, skladatel a kytarista, začal svoji hudební cestu zpíváním gospelu. Když v roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC (A Better Country). Jak sám Paul říká: „…To pro mne byla nejpodstatnější zkušenost s hudbou. Od samého začátku jsem byl vychováván k postoji, že píseň musí mít ducha, musí inspirovat − nejen povrchní zábava, ale něco co mluví do duše. Tento postoj zůstal se mnou dodnes bez ohledu na styl hudby…“ Od konce 90. let žije převážně v Maďarsku a České republice a intenzivně koncertuje po Evropě. Vystupuje sólově, vede vlastní kapely a hostuje s jazzovými trii a swingovými orchestry. Zpívá blues, gospel a jazz. Natočil několik autorských desek (poslední z nich kritikou uznávaná Ain´t But One Way).
Paul se nedávno rozhodl vrátit ke svým kořenům − i když v trochu komornější podobě. Za doprovodu klavíristy Ondry Kříže vystupuje se sbírkou tradiční nadčasové klasiky − gospelu, spirituálu a vánočních standardů. Duo Batto & Kříž od roku 2009 odehrálo více jak 300 koncertů v 10 zemích. Po úspěšné sérii gospelových koncertů v Německu (2011) se v závěru tohoto roku uskuteční kromě českého i německé vánoční turné zpěváka.
Další informace na: www.myspace.com/paulbattojr nebo www.batto.org
Z. Horní
(Zdroj: internet a agentura zastupující P. Batta)

Předprodej vstupenek od 14. 11. 2012 v turistickém informačním centru, 569 496 676, info@svetlans.cz
Vstupné: 80 Kč.