Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

Beletrie

Selbourne Raphael: Navzdory mým blízkým – S Beauty se život moc nemazlil. Rodina ji ve čtrnácti letech odvezla z Anglie do Bangladéše, kde ji provdali za pětačtyřicetiletého mulláha. Dívka předstíranými záchvaty šílenství znemožní manželovi, aby se jí fyzicky dotkl, a ten ji po létech znechuceně vrací rodině. Beauty však ještě nemá vyhráno. Musí se dostat ze sevření rodiny, která ji zneužívá a týrá.

Slavíček Jiří: Mrtvý v Terčině parku – Píše se rok 1955. Mladý poručík kriminálky Míla Vlach přijíždí na jih Čech vyřešit svůj první případ. Hraniční město Nové Hrady je zvláštní směsicí dosídlenců, zbytku neosídleného původního německého obyvatelstva a také tu sídlí pohraniční útvar. Je deset let po válce, vztahy by měly být konsolidovány, ale ve skutečnoti tomu tak není.

Hnízdil Jan: Mým marodům – Knižní výběr z článků a úvah lékaře Jana Hnízdila, který má dar psát přístupně, srozumitelně a navíc i s vtipem, elegancí a humorem nejen o záludnostech úzce odborných, ale také o věcech obecného dosahu.

Lupton Rosamund: Sestra – Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess je pohřešována. Po příletu do Londýna se dovídá, že byla nalezena mrtvá – prý je to sebevražda. S tím se Beatrice odmítá smířit, a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pustí se do pátrání po jejím vrahovi.

Naučná literatura

Motl Stanislav: Cesty za oponu času 3 – Nová kniha populárního spisovatele literatury faktu nás seznamuje s řadou životních příběhů nevšedních lidí. Autor se v nich snaží vcítit do myšlení a uvažování jejich protagonistů, ať už to byli zločinci, nebo lidé stateční a obětaví.

Sniegoň Tomáš: Tváří v tvář severu – Kniha je tvořena téměř stovkou brilantních fejetonů přibližujících čtenáři divukrásné oblasti nejen za severním, ale i za jižním polárním kruhem. Uspokojí všechny Středoevropany, kteří chtějí načerpat hlubší poznání severské krajiny i povahy jejích obyvatel.

Maiksnar Vašíčková Jana: Quilling – Quilling, nebo také papírový filigrán, je umění využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Technika není náročná na materiál a po zapracování ani na čas. Tvořit pomocí proužků papíru mohou už i děti školního věku nebo senioři.

Knihy pro děti a mládež

David Petr: Za strašidly na hrady a zámky 3 – Pověsti a zajímavosti o hradech i zámcích v Čechách, na Moravě a ve Slezsku mohou být pro čtenáře inspirací na výlety s celou rodinou.

Eichlerová Ilona: Logopedické pohádky – Příběhy k procvičování výslovnosti. Autorky vytvořily dětem blízké pohádkové příběhy na nejčastěji procvičované skupiny hlásek.

Grylls Bear: Cesta vlka – Ztraceni na Aljašce! Beck a jeho strýc letí do domorodé vesnice, ale jejich letadlo se zřítí a oni zůstanou sami uprostřed divočiny. Navíc je strýc těžce raněn a neschopen pohybu. Beck se vydává se svým novým kamarádem Tikaanim na cestu za jeho záchranou. Napínavý příběh je navíc protkán i řadou užitečných tipů a rad, jak přežít v divočině a nejen tam.