Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde.

 

Beletrie

Fieldingová Joy: Až ji uvidíš – Život Marcy Taggartové se roztříštil na kousky. Před dvěma lety ztratila svou milovanou dceru Devon, která údajně zahynula v Irsku při nehodě na moři. Tělo se nenašlo a Marcy její smrt nikdy nepřijala. Vidí ji všude kolem sebe, a když je na návštěvě v Irsku, uvidí ji za oknem kavárny doopravdy…

Murakami Rjú: Piercing – Kniha se pohybuje na samé hraně mezi tragédií a černou komedií. Hlavní hrdina se rozhodne zavraždit v hotelovém pokoji prostitutku, aby se zbavil nutkání ubodat svou čtyřměsíční dceru. Netuší, že zvolená oběť je zmítaná depresemi a chce spáchat sebevraždu. Mezi oběma schizofreniky začíná bizarní hra na kočku a na myš.

Solařová-Calibaba Blanka: Sousedka ze Skalistých hor – Tato „nejzábavnější kniha roku“ pojednává o mladé Češce provdané za kanadského naftaře, která se musí vyrovnávat s drsným klimatem kanadské Alberty i s velmi svéráznými obyvateli tohoto nádherného koutu Země.

Šabach Petr: Máslem dolů – Autor se tentokrát zamýšlí nad otázkou, proč vás nějaké vlezlé okolnosti stále nutí měnit plány a odkládat odpočinek, který byste tolik potřebovali, na dobu neurčitou.

Naučná literatura

Toušlová Iveta: Toulavá kamera 14 – Nejnovější přírůstek do řady zajímavých publikací, v nichž hledáme náměty na nedělní výlety i na vícedenní poznávací cesty. Reportáže jsou opět řazeny podle krajů s odkazy na zajímavá místa v okolí.

Heydrichová Lina: Můj život s Reinhardem – Subjektivní, velmi osobně napsaná kniha vzpomínek na nejdůležitější milníky jejího života odhaluje, co vlastně znamenalo být manželkou Reinharda Heydricha.

Stronge Charles: Odstřelovač v akci – Kniha se zaměřuje na známé odstřelovače napříč historií. Nabízí nejenom strhující a napínavé příběhy, ale poskytuje také detailní informace o tomto děsivém řemesle.

Knihy pro děti a mládež

Markovová Danuše: Psíkov – Autorské pohádky plné psích příběhů, které se odehrávají ve vesnici Psíkov a v nichž vystupují velcí, malí, chytří, zlobiví, snaživí i hladoví psi nejrůznějších plemen – moudrá Bobina, šišlavý Puf, Asta, Majda, Pajda a mnoho dalších.

Reschová Stanislava: Ježkovy voči – Zlodějíčci Chytrouš a Hlupík, čarodějnice Nočnice, Princezna Zarděnka, to jsou postavy z nápaditých příběhů, v nichž malí čtenáři přijdou nakonec na kloub všem záhadám. Kniha získala ocenění v druhém ročníku literární soutěže o nejlepší původní moderní pohádku.

Braunová Petra: Tramvaj plná strašidel – Desetiletý David z Prahy řeší na začátku prázdnin zapeklitou situaci. Za okny jeho pokoje se v noci vznášela tramvaj plná strašidel. Vzápětí odjíždí do moravského Uničova, ale prázdninoví kamarádi nevěří jeho báchorce a diví se tomu, jak je vystrašený. Pak se ale rozhodnou přijít celé věci na kloub přímo v hlavním městě.