Pozvánka do městské knihovny

Prezentace zde
 

Beletrie

Ludlum Robert: Ostermanův víkend – Johna Tannera požádají, aby dal v sázku vlastní život i životy jeho ženy a dětí, ale nikdo mu nevysvětlí, oč v této akci vlastně jde a jaká sebou nese rizika. Autor, jak je jeho dobrým zvykem, rozehrává brilantní špionážní zápletku napínavou od začátku až do konce.

Nesvadbová Barbara: Borůvky – Nová kniha s podtitulem „Muži jsou skvělý doplněk“ navazuje na předchozí knihu fejetonů Brusinky. I zde autorka zůstává věrná svému oblíbenému tématu, kterým jsou vztahy žen a mužů.

Pamuk Orhan: Nový život – Vypravěčem tohoto postmoderního příběhu o hledání smyslu života, velké lásky a smrti je mladý student, jenž se vydává na mysteriózní cestu napříč Anatolií a snaží se nalézt nový život, který mu přislíbila záhadná kniha.

Vašíček Arnošt: Ztracená brána – V podzemí Starého Města poblíž rotundy svatého Kříže řádí záhadné monstrum. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již začátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti nebo se tajemné zlo vrací?

Naučná literatura

Burkert Ivan: Tajný výlet za svatým Jakubem – Pozoruhodné zpracování neobyčejné autorovy cesty z Hradce Králové do Santiaga de Compostela, kterou patrně ještě nikdo neabsolvoval na vysokém kole (velocipédu).

Rejthar Stanislav: Dobří vojáci padli – Vzpomínky válečného pilota, příslušníka 313. čs. stíhací perutě RAF ve Velké Británii, který se zúčastnil i Slovenského národního povstání, jsou připomínkou nejen válečných útrap a vítězství nad nacisty, ale i svědectvím o doživotní perzekuci těch, kteří proti nim bojovali na západní frontě.

Roubíková-Švehlová Jana: Dcery nepřátel státu – Osobní příběh autorky je jen kamínkem v zobrazené mozaice osudů dalších podobně postižených žen, jejichž otcové a případně i oba rodiče strávili v 50. letech z politických důvodů dlouhá léta ve vězení.

Knihy pro děti a mládež

Brüning Christianne: Japonská minizvířátka – Podrobný návod, jak vytvářet japonskou technikou navlékání z malých rokajlových korálků veselé figurky – hravé kočičky, štěbetavé ptáčky, veselé tučňáky a celou řadu dalších.

Holub Jiří: Jak se zbavit mstivý Soni – V Žábokudlech se rozpoutala válka páťáků proti přísné paní učitelce.

Hrochová Lucie: Poznání z nebes – Kniha je volným pokračováním příběhu Přátelství z nebes. Dvě dospívající dívky Isabela a Catherine, z nichž jedna zemřela a stal se z ní anděl, se ocitají ve světě, se kterým nemá ani jedna z nich zkušenosti. Ubrání se temným silám Spojenců Negativity?