Beseda s Irenou Fuchsovou 18.dubna

KDYŽ se řekne IRENA FUCHSOVÁ spisovatelka a nápověda.

Irena Fuchsová (* 22. června 1950 v Kolíně) je česká spisovatelka a publicistka, původním povoláním divadelní suflérka (nápovědka) v pražském Činoherním klubu. Svoji první knihu vydala v roce 2001, od té doby jí vyšlo již více jak dvacet knížek. Jedná se v současnosti o oblíbenou autorku povídek a fejetonů, která své práce, mimo jiné, také publikuje v různých ženských a společenských časopisech. 

Biografie – Kolínská rodačka pochází z ochotnické rodiny. Je vnučkou Františka Červína, režiséra, autora divadelních her, herce a vedoucího kolínského ochotnického spolku. V roce 1954 onemocněla dětskou obrnou, s trvalými následky. Byla dvakrát vdaná, současným manželem je Jan Fuchs. Má dceru Ritu a syna Filipa. 

Od roku 1968 pracovala v kolínském divadle jako uklízečka a šatnářka a v roce 1970 zde nastoupila jako nápovědka. V roce 1993 bylo kolínské divadlo zrušeno a Irena Fuchsová nastoupila na místo suflérky v Činoherním klubu. Hrála i několik vedlejších rolí. Její první vydaná kniha se jmenuje Divadelní vejšplechty a vyšla v roce 2001. Od té doby vydává ročně 2 až 4 knihy. Některé ze svých knih také sama namlouvá pro nevidomé. Své povídky, včetně erotických, publikuje i v řadě časopisů. 

Pokud se chcete o Ireně Fuchsové dozvědět více navštivte její webové stránky  www.kdyz.cz/irena-fuchsova