Pozvánka do městské knihovny

Prezentaci najdete zde

Beletrie

Urbaníková Eva: Vztahová níže – Turbulentní příběh nejprodávanější slovenské autorky o tom, že ne každá bouřka se dá předvídat. Osamělá matka houslistka se díky své fóbii (strachu z bouřky) seznámí s mužem. Nastěhuje se k němu, ale teprve potom si začíná uvědomovat, že jejich vztah se vyvíjí příliš rychle a že jí najednou nezbývá čas na milovanou hudbu.

Šmoldas Ivo: Co vy na to, pane Šmoldasi? – Pokud někdo z vás uslyší jméno Ivo Šmoldas, může mu být okamžitě jasné, že se dočká vtipného, často ironizujícího, ale vždy mimořádně výstižného komentáře k současnému politickému či ekonomickému dění.

Eriksson Kjell: Černé lži, rudá krev – Skvělá kriminalistka Ann Lindellová nezvládá dost dobře osobní život a trpí osamělostí. Seznámí se s novinářem a zdá se, že konečně našla tu pravou lásku. Po několika týdnech se však její přítel ztratí a vzápětí na něj padne podezření z vraždy. Jak se mladá žena vypořádá s nečekanými komplikacemi?

Taylor Patrick: Doktore, to byste se divil! – Kinky Kincaidová je pohodová hospodyně, která se stará o dva často velmi přepracované doktory. Po matce zdědila zvláštní dar vidět „za život“ do říše tajemných sil a to často ovlivňuje její existenci v malém irském městečku.

 Naučná literatura

Vocelka Karl: Soukromý svět Habsburků – V této publikaci najdeme mnoho podrobností ze života a všedních dnů mocného vladařského rodu, zároveň zde autoři vyvracejí i spoustu domněnek a fám. Přibližují nám také méně známé členy rodu, kteří nebyli určeni pro vládu.

Koníčková Klára: Floristika pro začátečníky – Floristika je uznávanou samostatnou profesí již od 60. let minulého století. Respektuje estetická pravidla, materiál podle ročních období a rozličné pracovní techniky. Zkuste si krok za krokem připravit třeba kytici konvalinek nebo originální květinovou dekoraci.

Idzikowski Chris: Zdravý spánek – Nedocenitelný pomocník pro klidné spaní. Přináší spolehlivé a praktické rady odborníka, jak překonat nespavost, noční můry a jiné problémy se spaním. Radí, jak využívat přírodní prostředky, masáže, meditaci, bylinky i aromaterapii a čerpá z čínského učení feng-šuej.

Knihy pro děti a mládež

Bednářová Jiřina: Čtení se skřítkem Alfrédem – čtení s porozuměním a hry s jazykem. Nezbytná pomůcka pro výuku a procvičování čtení podle hesla „škola hrou“.

Drijverová Martina: Nezbedníci – Hrdinou každého vtipného a trochu strašidelného vyprávění je malý rošťák, který si buď děsně vymýšlí, nebo se neumí chovat a provádí všelijaké nepravosti, za které je pak po zásluze potrestán.

McCombie Karen: Dóóóst dobrý rande – Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky.