Knižní novinky

Beletrie

Brown Sandra: Tichý muž – Komorní příběh se odehrává v jižním Texasu v době hospodářské krize v 30. letech. Ella vede malý penzion, stará se o artistického syna, čelí každodenním starostem a od života už nic nečeká. Vše se změní, když se do jejího penzionu přistěhuje nový nájemník.

Le Caré John: Jeden musí z kola ven – Předloha k špionážnímu filmu s Garym Oldmanem a Colinem Firthem v hlavní roli. Hrdina dostává důležitý úkol: odhalit moskevského krtka, který se před třiceti lety zavrtal do samotného srdce britské špionážní služby.

Hammer Liselotte: Bestie uvnitř – Jednoho pondělního rána najdou děti ve školní tělocvičně pět mrtvých těl. Vypadá to, jako by šlo o veřejnou popravu, a pro komisaře Simonsena z oddělení vražd se hrůzný nález stává jednou velkou hádankou.

Naučná literatura

Horký Petr: Albánie – kráska se špatnou pověstí – Víte vůbec, kde leží tento stát úžasných horských scenérií a divokého mořského pobřeží? Evropská země a přece jako by byla z jiného kontinentu, země, kde stále existuje krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů.

Mitchell Alex: Balkon k nakousnutí (jak vypěstovat čerstvé ovoce a zeleninu v srdci města) – Z této zajímavé knihy se dozvíte, jak si pořídit „jedlý“ balkon už během jediného víkendu a ještě při tom zužitkovat vysloužilé věci.

Reid Anna: Leningrad – Tragédie obleženého města 1941-1945 – 8. září 1941 byl Leningrad obklíčen a 872 dní (dva a půl roku) se blokádu nepodařilo prolomit. Za tu dobu ve městě zahynuly dva miliony lidí. Pokud by město padlo, zřejmě by historie 2. světové války vypadala jinak.

Knihy pro děti a mládež

Pospíšilová Zuzana: Výlet do Pekla – Paní učitelka jedné neposedné třídy uspořádá pro děti výlet do obce Peklo. V podivném penzionu je vše vyzdobeno čertíky, vaří tam čertovská jídla a straší děti historkami o pekelnících. Pak se ale skupince dětí podaří najít vchod do opravdového pekla.