Knižní novinky

Beletrie

Kallentoft Mons: Letní smrt – Městečko Linköping zavalilo horko jako vlhká peřina, to je prostředí jak vystřižené pro nevysvětlitelnou vraždu. Navzdory severské tradici, kde hrdinou tohoto žánru bývá postarší osamělý alkoholik, tentokrát je vyšetřovatelkou mladá půvabná žena, které se ovšem více než v osobním životě daří v práci.

Mankell Hennig: Číňan – Jednoho chladného lednového dne je ve vesnici na severu Švédska nalezena oběť brutální vraždy. Hrozivě klidná a opuštěná víska vzápětí vydává své tajemství. Strhující a vysoce aktuální politický thriller zároveň neslevuje z důmyslně propracované detektivní zápletky.

Morton Kate: Zapomenutá zahrada – Nell O’Connorová se v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera, avšak teprve po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu, Poutavý příběh vypráví i o Nellině vnučce Cassandře a neznámém děvčátku nalezeném na březích Austrálie v předvečer světové války.

Naučná literatura

Cisár Vladimír: Železniční trať Jihlava – Německý Brod – Kolín: s lokálkami do Polné, Humpolce, Třemošnice a Zruče nad Sázavou – Publikace z cyklu Železniční tratě na starých pohlednicích nabízí kolem 150 unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin vybraných z fondů muzeí i soukromých sbírek.

Skál

Knihy pro děti a mládež

Skálová Alžběta: Pampe a Šinka – Půvabná poetická kniha o dvou roztomilých postavičkách zrozených z chmýří pampelišky a ocásku lišky Pampe.