Knižní novinky

Beletrie

Fulghum Robert – Drž mě pevně, miluj mě zlehka – Mladý právník Joyce přijme místo v tančírně a netuší, do jaké míry právě tento krok převrátí jeho život naruby. Nejenže dokáže překonat svůj strach, ale najde i něco tak prostého a životně důležitého, jako je láska.

Kepler Lars – Paganiniho smlouva – Ve Stockholmu dojde ke dvěma záhadným úmrtím. O druhém z nich je detektiv Joon Linna přesvědčen, že jde o sebevraždu. Ukáže se, že má pravdu, ale je to jen předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí.

Kubátová Táňa – Čas odpouštění – V minulosti mladé zubařky Jitky je temná událost, která se stala před čtyřmi lety a odstartovala období neklidu a obav. Není proto divu, že se jí celý svět obrátí vzhůru nohama, když původce jejího strachu začne obývat sousední byt.

Novák Jan – Aljaška aneb Příběh příběhu – Napínavá, zvláštně působivá story uťápnutého nešťastně zamilovaného řidiče jedné chicagské pekárny, který po vyhazovu propadne vražednému šílenství a rozhodne se pomstít svému bývalému šéfovi.

Wister Owen – Virgiňan – Autor na základě vlastních zkušeností vytvořil příběh odvážného muže, který jedná podle svých zásad, čestně a spravedlivě, drží dané slovo, ale zároveň se svým rozhledem vymyká obvyklým představám o nevzdělaných honácích dobytka.

Naučná literatura

Bauer Jan – Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin – Známý autor literatury faktu nás provede galerií smutných výtečníků, kterou doplňuje i méně známými zajímavostmi o zločinech, atentátech či popravách.

Kosatík Pavel – Česká inteligence – Jedenašedesát portrétů české inteligence 20. století má za cíl přiblížit významné Čechy, kteří získali společenský vliv, ačkoli nedisponovali politickou mocí.

Matragi Blanka – Jedu dál – Osobní zpověď české módní návrhářky, umělkyně a designérky, která si našla svůj domov v Libanonu.

Tesař René – Za ostnatými dráty – Kniha popisuje na základě autentických výpovědí amerických zajatců život v německých zajateckých táborech včetně několika obdivuhodných pokusů o útěk.

Knihy pro děti a mládež

Blobel Brigitte – Na stopě – Bimbo a Molle přistihnou v ptačí rezervaci pytláka. Když jim hrozí, že by mohly být odhaleny, utečou, ale svěří se otci a ten zavolá policii. Děvčata se nespokojí jen s úlohou svědků a pátrají dál na vlastní pěst.

Kahoun Jiří – Chumelení – Půvabné předvánoční a vánoční příběhy o medvídcích, myšáčcích, králíčcích a ježečcích, ale i bubácích a andělíčcích jsou zasazeny do zasněžené české krajiny, ze které dýchá sváteční pohoda

Žáček Jiří – Abeceda – Žáčkův veselý domácí slabikář naučí formou básniček, říkanek a hádanek s barevnými obrázky celou abecedu.