Knižní novinky

Pozvánka do městské knihovny

Beletrie

Mlynářová Marcela – Z lodiček do holín – humorný příběh o tom, co všechno musí překonat žena zvyklá na pohodlí bytu v centru Prahy, přátele a společenský život, po přestěhování na samotu uprostřed pohraničních lesů.

Nesbö Jo – Nemesis – případ pro Harryho Hola, jednoho z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázného chlapíka, osamělého vlka s neuspořádaným osobním životem a alkoholika, kterému dělá problémy podrobit se jakékoli autoritě.

Riches Antony – Římané 1. Rány na cti – sotva mladý důstojník pretoriánské gardy přistane u britských břehů, je nucen prchat před potupnou smrtí, k níž ho nespravedlivě odsoudil mocí posedlý císař Commodus.

Sem-Sandberg Steve – Chudí v Lodži – do malého lodžského ghetta soustředili nacisté za války neuvěřitelných dvě stě tisíc Židů, z toho pět tisíc lidí z Čech. Hrozivé podmínky, přelidnění, hlad, nemoci, strach a trýznění ze strany jak nacistů, tak i židovské správy si nijak nezadaly se slavnějším varšavským ghettem.

Šárková Danka – Nezlomená osudem – nadčasový román na stále aktuální téma. Dvacet let prožívá hrdinka Zuzana svůj život podle modelu patriarchálního modelu muže živitele a ženy v domácnosti, pro klid v rodině je ochotná snášet i násilí. Až jednou přijde den, který změní celý její osud.

Naučná literatura

Hladký Jakub – Hana Maciuchová – první biografická publikace, která mapuje pracovní a životní cestu jedné z nejoblíbenějších českých hereček současnosti.

Králiková Monika – Pletení košíků z papírových pramenů – kniha popisuje zajímavou výtvarnou techniku, kterou se snadno naučí i začátečník. Předměty takto vytvořené jsou krásné, lehké a mohou sloužit nejen jako dekorace, ale po nalakování jsou vhodné i pro praktické použití.

Motl Stanislav – Cesty za oponu času 2.: Ozvěny lidické noci – Lidice, Ležáky, Javoříčko, Lískovice a další místa, kde kdysi hořely ohně Smrti.A s nimi spojené dávno zapomenuté lidské osudy a příběhy

Palátová Eva – Ola Lama – zábavné a poutavé čtení, v němž se vydáte na túru v kapsách krosen pěti mladých cestovatelů, kteří se rozhodli projít Jižní Amerikou od rovníku až na jih k tučňákům.

Knihy pro děti a mládež

Ježková Alena – Dračí polévka – Long má dva životy. Zatímco doma mluví vietnamsky a jí hůlkami, ve škole mluví česky, jí příborem a jmenuje se Ľáďa.

Kratochvíl Miloš – Kočkopes Kvído – mile potřeštěný příběh žákyně druhé třídy Týny Humplíkové, která nemůže mít doma živé zvířecí kamarády, a tak si je alespoň nakreslí

Závadová Kateřina – Pohádky o písmenkách – veselé i poetické pohádky o tom, co všechno se může přihodit písmenkám naší abecedy